Eerste stap gezet voor vernieuwing schoolgebouw ‘t Schylger Jouw
Goed nieuws voor leerlingen, ouders en leerkrachten op Terschelling: het schoolgebouw van ’t Schylger Jouw wordt vernieuwd. Op maandag 17 maart werd de samenwerkingsovereenkomst officieel ondertekend. Albert Helder, bestuurder van ‘t Schylger Jouw, Roel Cazemier, voorzitter van de Raad van Toezicht, en Anco Goldhoorn, wethouder onderwijs, zetten hun handtekening onder de overeenkomst. De middelbare school krijgt een moderner en duurzamer gebouw, dat beter aansluit op de behoeften van de leerlingen en leraren.

Voortgezet onderwijs op Terschelling behouden
Met de vernieuwing van het schoolgebouw zorgt de gemeente voor een prettige en gezonde leeromgeving, waardoor de kwaliteit van het onderwijs toeneemt. Dit is een belangrijke stap om het voortgezet onderwijs op Terschelling te behouden, vindt wethouder Anco Goldhoorn: “Veel kinderen vertrekken na de basisschool of het tweede leerjaar van de middelbare school naar scholen op het vasteland. Dit maakt het moeilijk om het voortgezet onderwijs op het eiland te behouden. Met de samenwerking tussen de gemeente en het schoolbestuur werken we aan een toekomst waarin goed onderwijs voor iedereen op Terschelling behouden blijft.”
Modern en toekomstbestendig
Naast het schoolgebouw worden ook de gymzaal en het multifunctioneel centrum De Driemaster vernieuwd. De gebouwen worden energiezuinig en gasloos, zodat ze klaar zijn voor de toekomst. De gemeente heeft samen met het schoolbestuur een Integraal Huisvesting Plan (IHP) opgesteld voor de vernieuwing van de gebouwen. Hierin staat de gedeelde langetermijnvisie beschreven, die helpt bij het maken van strategische keuzes.
Planning en financiering
Nu de samenwerking is vastgelegd, wordt er een plan opgesteld voor de vernieuwing. Vóór het zomerreces van 2025 worden er belangrijke besluiten genomen over de financiering, zodat het uitwerken van de ontwerpen in het najaar van start kan gaan.